Ски пистите на Алеко се очаква да заработят на 26 декември
Активна подготовка е в ход във Витоша. Ски пистите на " Алеко " се чака да проработят на 26 декември.
През предколедния уикенд ще работи писта " Меча поляна " и обслужващата я лента. Прогнозите са за снеговалежи и ниски температури в идващите дни, и се чака да има доста положителни условия след празниците.
Началото на сезона ще бъде обещано публично на 26 декември, като се възнамерява да работят лифтове Витошко лале 1 и Витошко лале 2, Меча поляна, Учебна писта и Витоша Сноупарк.
В взаимозависимост от снежните условия в планината ще бъдат готови и отворени оптимално доста писти.
Ски сезонът към този момент започва в курортите Банско и Пампорово, в подножието на Мальовица, както и край Кюстендил в ски центъра в Осоговската планина.




